DİKKAT!

DİKKAT: Bloga girilmiş çoğu yazı ya çocuklukta yaşanmış cinsel istismar ve tecavüzle ya da ergenlik ve/veya yetişkinlikte yaşanmış tecavüz, cinsel saldırıyla ilgilidir. Bu tür yazıları okurken yaşadığınız olayı/olayları zihninizde tekrar yaşayabilirsiniz. Eski korku ve kaygılarınız yüzeye çıkabilir. Her hangi bir şeyle (ses, görüntü, koku, dokunma, tat) olayla, olaylarla ilgili anılarınız tetiklenebilir, geriye dönüşler (flashback) yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda okumayı bırakmanız, ihtiyaç duyduğunuzda, gücünüzü toplayınca tekrar okmanız iyi olabilir.

Zehri akıtmak

Yaşımız kaç olursa olsun, çocukluğunda cinsel istismara ve/veya tecavüze uğradığını söylemek çok zor. Ya istismar edenin tehditleri ve imalarıyla ya da çevremizdekilerin söyledikleri ve imalarıyla yıllarca sessiz bırakıldık. Bir zaman geldi, kendimize bile anlatamadık olanları. Fakat anlatmak, bir başkasıyla paylaşmak, anlattığımız kişi tarafından ikinci defa yaralanmazsak yükümüzü hafifletir. İçimizde biriken zehri atarız. Yaşadıklarımızın bizim hatamız olmadığını kendimize ve başkalarına söyleyerek güçlenmemizi sağlar. Utanmaktan bir nebze olsun kurtulmamıza neden olur. 

Burada benim ve başkalarının yaşadıklarını bulacaksınız. Kendinizinkini paylaşmak isterseniz aşağıdaki mail adresine yollayabilirsiniz. Eğer isterseniz anonim veya istediğiniz rumuzla, blogda yayınlanır.


-------------------------------------------

Benim hatam değildi!

Nasıl kabullendim?

"Dışarıya karşı hep güçlü durmaya çalışıyorum"


Zor Yazılar Serisi: Taciz


Zor Yazılar Serisinin İlki: Tecavüz


Hayat bu işte

Bu benim anne-oğul cinsel istismar hikâyem


Zehir zemberek


Pandoranın Açılan Saçılan Kutusu